اخبار  
ثبت‌نام در جشنواره
 
@pgkfestival
حمایت از جشنواره
صفحه اصلي > اخبار و آگهی‌ها > نمایش خبر       
 


  چاپ        ارسال به دوست

مهندس بوشهری: برجستگی‌های علمی شهید تندگویان الگویی برای زندگی آینده جوانانمان است

مهندس بهروز بوشهری رئیس ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: امیدواریم این قدم‌ها هرچقدر هم کوچک این ملت را با غیرت و سربلندی برپا نگه دارد.

وی ضمن تقدیر از شرکت‌کنندگان در جشنواره گفت: همه شرکت‌کنندگان با بار علمی بالا در این جشنواره حضور داشتند و فقط 5 نفر شایسته دریافت جایزه نیستند، ولی به ناچار در هر مسابقه‌ای عده‌ای یک قدم جلوترند و این به این معنی نیست که 181 طرح شرکت‌کننده در این جشنواره ارزشمند نیستند. قدم اگر کوچک هم باشد مهم است چراکه هیچ قدم دومی بدون قدم اول برداشته نخواهد شد.

جشنواره ملی دانایی خلیج فارس از سال گذشته با موافقت وزیر نفت به نام شهید بزرگوار شهید تندگویان نامگذاری شد.

مهندس بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر بزرگترین مخزن گازی جهان را داراست و با این مخزن عظیم، کشور ما دومین کشور دنیا از لحاظ میزان ذخایر گازی است عنوان داشت: با وجود این استعدادها و ظرفیت‌های عظیم استان جا داشت که جشنواره‌ای درخور و ویژه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ایجاد شود و چه عنوانی بهتر از نام شهید تندگویان که خود از بزرگان این صنعت است.

وی افزود: در اکثر مواردی که از شهدا قدردانی می‌شود و یادواره برگزار می‌کنند به ابعاد اعتقادی، ایثارگری و فداکاری آنها اشاره می‌شود ولی ما با نامگذاری این جشنواره به نام شهید تندگویان علاوه بر اینکه بر ابعاد معنوی و اعتقادی این شهید عزیز تاکید داریم می‌خواهیم بر برجستگی‌های علمی ایشان تاکید کنیم و الگویی برای زندگی آینده جوانانمان ارائه بدهیم.

رئیس ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس با بیان اینکه شهید تندگویان تنها وزیری است که به اسارت درآمد و به شهادت رسید گفت: شهید تندگویان دانش آموز ممتاز درسی بود و زمانی که کنکور داد چند جا قبول شد، و علاوه بر ابعاد معنوی بالایی که داشت در دانشکده و تحصیل دانشجوی ممتاز بود.

وی اضافه نمود: ایشان به دلیل فعالیت‌های انقلابی و سیاسی پیش از انقلاب دستگیر و تبعید و مدتی بعد از شرکت نفت اخراج شد و به بخش خصوصی رفت؛ ایشان برای همه ما چه در ابعاد ایثارگری و مردمداری و چه در بعد مدیریت مهندسی الگو است.

مهندس بوشهری در پایان گفت: امیدواریم این جشنواره قدمی در زمینه صنعتی شدن و بهبود دانش بومی در صنعت نفت و گامی برای پیشرفت و سربلندی کشور باشد.


١٥:١٦ - پنج شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٥    /    عدد : ٨٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٨٥٩کل بازديدهاي سايت: 325110 | بازدیدهاي امروز سايت: 172 | کل بازدیدهاي این صفحه: 94600 | بازديدکنندگان آنلاين: 4 | زمان بارگذاري صفحه: 0.08
آدرس دبیرخانه: بوشهر، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان فردوسی (پل پوردرویش)، مرکز فناوری لیان، پارک علم و فناوری خلیج فارس. کد پستی: 97414-75157 تلفن: 33331734 (077)
  بوشهر، صندوق پستی 3519-75135
پست الکترونیک:
نمابر: 33330136 (077)
همه حقوق متعلق به پارك علم و فناوری خليج فارس است. Copyright © Persian Gulf Science and Technology Park. All rights reserved.