اخبار  
ثبت‌نام در جشنواره
 
@pgkfestival
حمایت از جشنواره
صفحه اصلي > اخبار و آگهی‌ها > نمایش خبر       
 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور پژوهشگران در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس بسیار ارزشمند است و پیشنهاد می کنم نحوه حمایت ها از طرح های پژوهشی به صورت خاصی طراحی و اندیشیده گردد

مهندس رضا همت زاده برگزیده سوم چهارمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: برای پژوهشگران حوزه های مختلف حضور در جشنواره ها به معنای دیده شدن طرح های آنان و ایجاد ارتباط با صنایع و تجاری سازی محصولات نوآورانه خود می باشد و تیم ما با همین رویکرد و در راستای ارائه توانمندی علمی و پژوهشی خود در چهارمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس حضور یافت.

رضا همت زاده کارشناس ارشد فیزیک اتمی و مدیر تیم  نوآور سولار افزار لیان می باشد که با طرح کیت سلول خورشیدی نانو ساختار با رویکرد طراحی مجدد و ساخت و بهبود سلول های خورشیدی نانو ساختار رنگدانه ای در چهارمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس شرکت نموده است، در خصوص طرح خود گفت: با توجه به این موضوع که بازدهی سلول های خورشیدی رنگدانه ای موجود کمتر از یک درصد می باشد ما در طراحی مجدد و بهبود عملکرد این سلول های خورشیدی توانستیم بازدهی آن ها را به حدود سه درصد برسانیم.

این پژوهشگر حوزه انرژی های نو درباره نحوه آشنایی و حضور در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس گفت: با توجه به این موضوع که تیم نوآور ما با همین طرح در مرکز رشد علم و فناوری خلیج فارس مشغول به فعالیت بود و اطلاع از برگزاری جشنواره ملی دانایی خلیج فارس و با نظر به ارائه توانمندی پژوهشی و معرفی محصول خود در چهارمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس شرکت نمودیم.

همت زاده افزود : حضور و پذیرش طرح های نوآورانه پژوهشگران و همچنین حمایت از اینگونه طرح ها در جشنواره بسیار ارزشمند است و باعث رشد و تجاری سازی محصولات نوآورانه و دستاوردهای پژوهشی می گردد ولی باید نحوه حمایت ها از طرح های نوآورانه و پژوهشی بصورت ویژه ای طراحی گردند تا در نهایت به تجاری سازی محصولات بینجامد.

برگزیده سوم چهارمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در خصوص حمایت از پژوهشگران و نوآوران حاضر در جشنواره گفت: ارائه توانمندی ها و محصولات نوآورانه در جشنواره به ایجاد ارتباط بین پژوهشگران و نوآوران با صاحبان صنایع و مدیران تاثیر گذار دولتی می انجامد و حضور در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس بهترین فرصت برای پژوهشگران می باشد و با توجه به رویکردهای جشنواره ملی دانایی خلیج فارس برای عملکرد بهتر در روند تجاری سازی محصولات نوآورانه نیاز به پیگیری و برنامه ریزی جدی تری برای ایجاد ارتباط بین پژوهشگران و صنایعی که نیازهای فناورانه و نوآوری دارند باید اندیشیده شود.

همت زاده همچنین در رابطه با نحوه داوری طرح ها و ارائه های حضوری صاحبان طرح ها در جلسه نهایی داوری گفت: کلیت روند داوری ها در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس بسیار ارزنده می باشد که از ویژگی های خاص جشنواره ملی دانایی خلیج است و در کمتر رویداد علمی دیده می شود ولی توجه ویژه به داوران تخصصی و صنعتی برای طرح های خاص پژوهشی باعث بررسی بهتر طرح ها خواهد شد که به کیفیت جشنواره خواهد افزود.

همت زاده در خصوص تجاری سازی محصول خود گفت: با توجه به ویژگی ها و مشتریان خاص کیت سلول های خورشیدی نانو ساختار تولیدی تیم ما که در مرحله نیمه صنعتی قبل از تجاری سازی می باشد آمادگی داریم در تجاری سازی طرح با سازمان ها و شرکت های فعال در این حوزه همکاری نماییم.


١٢:٢٨ - شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٢٦٠    /    تعداد نمایش : ١٠٦٣کل بازديدهاي سايت: 365464 | بازدیدهاي امروز سايت: 178 | کل بازدیدهاي این صفحه: 111886 | بازديدکنندگان آنلاين: 14 | زمان بارگذاري صفحه: 0.14
آدرس دبیرخانه: بوشهر، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان فردوسی (پل پوردرویش)، مرکز فناوری لیان، پارک علم و فناوری خلیج فارس. کد پستی: 97414-75157 تلفن: 33331734 (077)
  بوشهر، صندوق پستی 3519-75135
پست الکترونیک:
نمابر: 33330136 (077)
همه حقوق متعلق به پارك علم و فناوری خليج فارس است. Copyright © Persian Gulf Science and Technology Park. All rights reserved.